אני מאמין

אני מאמין – עדית קצב – הקטקטים של עדית

אני מאמין עדית קצב

אני מאמין – עדית קצב

השנים הראשונות של ילדינו הן החשובות ביותר על- פי מחקרים רבים, בשנים אלו מתעצב אופיו, ביטחונו, יכולתו השיכלית, המוטורית והריגשית.

לכן בקטקטים של עדית אנו מאמינות בדרך חינוך של סביבת למידה חופשית, חמה אוהבת ותומכת.

אני מאמינה כי אצל כל ילד (כמו גם אצל מבוגר), הלמידה האמיתית שלו מתבצעת תוך כדי ניסוי ותהייה (כן, זו לא טעות הגהה, תהייה במובן של לתהות, לחקור) ופיתוח מחשבה. כל אלה  יעזרו לילדכם למצוא  את הצד היצירתי העשיר שבו, וכבר בגיל כזה יאפשרו לילדכם להביא את עצמו לידי ביטוי, בתחומים אותם הוא אוהב יותר, וגם להעביר דרכינו אליכם מסרים על התחומים אליהם הוא פחות מתחבר.

אנו לומדות להכיר כל ילד וילד , מהם צרכיו השונים והמשתנים ומלוות אותו בתהליך התפתחותו האישית.
כל זאת מתבצע על ידי שיתוף פעולה בין הצוות לילד ולהוריו כמובן.

אני מאמינה כי כל ילד זקוק לגבולות. לכן, במהלך הפעילות היומיומית אנו מקנות לילדינו את היכולת לבחור ולהחליט בעצמם, אך תוך שימת דגש על גבול ברור אשר בראש וראשונה נועד על מנת לשמור על בטחונם האישי, אך לא פחות הקפדה על ערכים של כבוד הזולת וקבלת השונה.

בכל בוקר ייכנס הילד אל הגן בברכת בוקר טוב וקבלת פנים אוהבת וחמה על ידי איש צוות שילווה אותו אל הפעילות המתאימה לו.
אני מאמינה שכל ילד וילד זקוק לחיבוק החם והאוהב, למילה הטובה, החיוך והיחס העוטף (לא משנה בן כמה הוא).

בגן קיים שיתוף פעולה בין קבוצות הגיל המקנות לילד הבוגר את הלמידה להתמודד עם "אח קטן", ולקטנטנים את הלמידה להתמודד עם "אח גדול". כל זאת מתבצע בעזרת צוות חם מסור ואוהב המלווה את הילדים במהלך כל שעות היום.

חשוב לציין כי אני רואה בכל אחד מהילדים כאילו הוא הילד שלי, ולכן חשוב לי מאד לתת להם לא רק את כל הכלים להתמודדות עם הסביבה והתוכנית הלימודית באשר היא , אלא גם את המנה החמה והאוכל הבייתי והאהוב על כולנו.

אסכם ואומר כי טובת ילדכם היא זאת העומדת לנגד עניינו, ומכתיבה את התנהלות הגן תוך כדי הקשבה לצרכיו האישיים של ילדכם!

הקטקטים של עדית | משפחתון ברמת גן | פעוטון ברמת גן © 2014