דבר הגננת

דבר הגננת – הקטקטים של עדית 

משפחתון ברמת גן, הקטקטים של עדית - דבר הגננת

הסביבה בגננו היא סביבה שונה , אנו מאפשרים לילדים להיות עצמאיים, חופשיים ושמחים.

תפקידנו כאנשי חינוך הוא להבין את צרכיו הפנימיים של הילד, מה מעניין אותו ובהתאם לבנות לו סביבה תומכת.

אנו עושות כל שביכולתנו לתת לילדכם את הכלים הראשונים, בצעדיו הראשונים בחיים ובחברה : בטחון עצמי, ערכים והתחברות עם הזולת.

קיים סדר יום קבוע וגירויים יומיומיים לעידוד הסקרנות וההתפחות של ילדכם. אנו מעודדות את הילדים לשתף, לכבד, וכן, גם לוותר שצריך.

נושאי הפעילות במהלך השנה :

  • חגים : כל חגי ישראל (ראש השנה, כיפור, סוכות, חנוכה, פורים, פסח, יום העמאות, שבועות ועוד…) מועברים לילדים כחלק מתוכנית הלימוד השנתית. תוכן הלימוד מותאם לילדים כמובן ומועבר בשיטה חוויתית וכייפית על ידי שירים, סיפורים, ועבודות יצירה .
    הילדים לומדים על משמעות החג , סמלי החג, שמותיו השונים, ומדוע אנו חוגגים חג זה.
  • עונות השנה : סתיו, חורף, אביב וקיץ מהן סימני העונה, הפרחים הצצים בעונה זו, החיות הבאות לבקר אותנו, וכמובן פירות העונה ופרטי הלבוש המתאימים לעונה.
    חמשת החושים : חוש הראיה, חוש המישוש, חוש הטעם, חוש הריח, חוש השמיעה. בכל חוש אנו מתמקדים מספר ימים וכל זאת מועבר בדרך מוחשית .
  • צבעים : מועברים על ידי פעילויות שונות בגן בחיי היום יום כמו פרטי לבוש, צבעי הצלחות שאנו אוכלים בהם, צבע עיניים של ילדים, משחקים , פרות שאנו אוכלים, ערבובי צבעים ומה הצבע המתקבל ועוד..
  • אני וגופי: לימוד כל חלקי הגוף מכף רגל ועד ראש .
  • גדול בינוני וקטן, מצא את ההבדלים, צורות ועוד….

חשוב מאד לציין כי על פי מחקרים רבים על מנת שילד יזכור את התכנים, יש לחזור שוב ושוב על החומר הנלמד. לכן, כל תחומי הלימוד בגננו מועברים באמצעות המון שירים וסיפורים, ובעיקר על ידי דברים מוחשיים ובשיתוף ענק עם ילדי הגן.
אנו עוסקים ביצירה עם חומרים שונים כגון: חיימר, עיסת נייר, צבעי גואש , צבעי מים, בצק (הנעשה בגן) ועוד המון חומרים הניתנים למיחזור ולעבודה וגם כאלו המוכנים מראש תוך כדי שימוש בטכניקות שונות (בהתאם לגיל), פיתוח הדימיון ואהבת הסיפור על ידי המחשה.

אנו מאמינים בעשייה עד להשגת המטרה!!!

הקטקטים של עדית | משפחתון ברמת גן | פעוטון ברמת גן © 2014