חוג חיות

חוג חיות משפחתון ברמת גן

חוג חיות

חוג חיות הוא חוג העשרה שמטרתו העיקרית לפתוח את ילדנו ולקרבם אל עולם הטבע, לפתח גישה קשר ואחריות אל בעלי החיים בפרט ולטבע בכלל.

כל זה מקנה בין השאר אצל ילדינו ביטחון, חיזוק הדימוי העצמי, עצמאות, הרחבת ידע אישי, רגישות, קבלת השונה ולאחר, התמודדות עם פחדים ועוד…

הערך המוסף של בעלי חיים, הוא שמדובר ביצור היוצר אינטראקציה עם כל אדם, ולהבדיל מבני אדם, גם היצור החי אוהב תשומת לב , אהבה, חיבה וליטוף.

חוג חיות מועבר על ידי המדריך אמנון בוגר מכללת ליפשיץ להוראה מורה בפועל ומחנך בהווה, במשרד החינוך מעל וותק של 14 שנים, המעביר חוג זה באזור המרכז במתנס"ים, בנעמ"ת, בויצ"ו, בגנים פרטיים, בבתי ספר ובקייטנות.

במסגרת המפגשים נחשפים הילדים למגוון של בעלי חיים ובכל מפגש מגיע בעל חיים חדש לדוגמא :

ארנבון, שרקן, חמוס, צב, דבורה, ברווזון, לטאה, סנאי, כלב, חילזון, תרנגולת, צ'ינצ'ילה, אוגר, נחש, צב, איגואנה, אפרוח ועוד…

במהלך השיעור אמנון מעביר לילדים, בצורה חווייתית ומהנה, את התכנים הזואולוגיים על כל חיה וחיה כגון:

מה אוכלת החיה, איפה היא חיה (ביבשה או בים), הורים וגורים (איך קוראים לאמא ולגוריה) ועוד..

משך זמן החוג המומלץ לגילאי חצי שנה עד שלוש הינו 30 דקות עד 45 דקות.

במהלך השיעור חווים הילדים חוויה אינטימית ומהנה של ליטוף והאכלה של בעלי החיים וכך לומדים על תכנים מעולם החי תוך פיתוח מיומנויות רגשיות וחברתיות.

מערך השיעור :

תחילה מבצעים הילדים עם אמנון קולות של מגוון חיות לדוגמא : איך מצייצת הציפור ? ציפציף, איך שואג האריה? רררררר, איך גועה הפאה? מו, איך פועה הכבשה? מה…. ועוד המון חיות.

לאחר מכן אמנון חושף בפני הילדים את החיה שהביא עימו ואז בעצם מסביר להם על החיה כשהוא מסתובב עימה בין הילדים. היכן היא גדלה (בארצנו או בחו"ל)? מה צבעה? האם יש עוד צבעים וגוונים שניתקל בחיה זו? מה היא אוכלת? חיות וגוריהן, באיזו עונה נתקל בה ועוד…

לאחר מכן אמנון קורא לילד ילד ללטף את החיה ולהאכילה, ולבסוף  ניתנת לילדים אפשרות להיות מאופרים בדמות חיות, ע״י טושים מיוחדים, היורדים במים בדומה לבע"ח..

חשוב לציין כי ילד אשר אינו מעוניין להשתתף בחוג "ומפחד" אין אנו מאלצים, כמובן שאמנון בדרכו שלו מנסה לחבר בין כל הילדים לחיות.

Updated: 16 בינואר 2015 — 13:43

כתיבת תגובה

הקטקטים של עדית | משפחתון ברמת גן | פעוטון ברמת גן © 2014